Jesse Wheeler has logged 33 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wilson

Wilson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry