Sort by
  • Disenchanted

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Realm of Terracotta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★★