Sort by

Jackie has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
16
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tattoo

Tattoo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Estátua!

Estátua!

2014
×
Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry