Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • My Fault

  • Elemental

    ★★★★★

  • The Nightingale of Bursa

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Five Devils

    ★★

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Resistance

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Bergen

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • My Father's Violin

    ★★★

  • Intersection: Glad to Have You Eren

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • WandaVision

  • The Haunting of Bly Manor

  • Des

    ★★★★½

  • #Alive

  • Countdown

  • Miracle in Cell No. 7

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Nimic

    ½

  • Sijjin 6

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • #FollowMe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Avarya

    ★★★★

  • The Silence

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Hedefim Sensin

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • The Nun

  • Cam

    ★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Ayla: The Daughter of War

  • Coco

  • Happy Death Day

  • Thor: Ragnarok

  • It