Sort by

📼R📼 has logged 443 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Edit this entry  
25
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
CHiPS

CHiPS

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Snatched

Snatched

2017
×
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jingle Bell Rocks!

Jingle Bell Rocks!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Duckweed

Duckweed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cherry Waves

Cherry Waves

2012
×
Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
Edit this entry  
28
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Splash

Splash

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry