Sort by

📼R📼 has logged 368 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06

"Sr."

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Strange World

Strange World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Congo

Congo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She Said

She Said

2022
×
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Funny Lady

Funny Lady

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★
Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
2010

2010

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disclosure

Disclosure

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wrongfully Accused

Wrongfully Accused

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Curdled

Curdled

1996
×
★★½
Edit this entry  
30
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★
Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho Beach Party

Psycho Beach Party

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
½
Read the review Edit this entry