Sort by

📼R📼 has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ryan Adams - Live in Jamaica

Ryan Adams - Live in Jamaica

2003
×
Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nanny

Nanny

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Where’s Poppa?

Where’s Poppa?

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piggy

Piggy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hatching

Hatching

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summering

Summering

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 355

The 355

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jay Leno: The American Dream

Jay Leno: The American Dream

1986
×
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry