• Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

  • Tiger

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Monster Hunter

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Queen's Gambit

  • Once Upon a Snowman

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • 30 for 30: The Life and Trials of Oscar Pistorius

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

  • Project Power

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Money Plane

  • The Old Guard

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Deadly Mile High Club

  • The Half of It

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★

  • Devs

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

  • Palm Springs

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Kajillionaire

    ★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

  • Bad Boys for Life

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Underwater