Kelly has logged 350 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★½
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Woodshock

Woodshock

2017
×
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
AWOL

AWOL

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Equals

Equals

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unlocked

Unlocked

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
Edit this entry