Kelly has logged 44 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
Edit this entry  
29
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★
Edit this entry  
29
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Big Miracle

Big Miracle

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mascots

Mascots

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Legend

Legend

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Elle

Elle

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry