Sort by

White_Daisy has logged 54 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Aline

Aline

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eiffel

Eiffel

2021
×
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Box

Black Box

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kaamelott: The First Chapter

Kaamelott: The First Chapter

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Heartbreaker

Heartbreaker

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry