• Bao

    ★★

  • Andre the Giant

    ★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

  • MEGALOBOX

    ★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★½

  • 303

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Tully

    ★½

  • Holiday

    ½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Wildlife

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★½

  • Eighth Grade

  • Mandy

    ★★★

  • Searching

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★½

  • Tom Segura: Disgraceful

    ★½

  • Violet Evergarden

    ★★

  • Devilman Crybaby

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Sean Lock: Keep It Light

    ★★★

  • Nature Boy

    ★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Dark Web

    ★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★

  • Journeyman

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Louis Theroux: Dark States

    ★★★

  • Kino's Journey: The Beautiful World - The Animated Series

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Disobedience

    ★½

  • Beast

    ★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Bodied

    ★★½

  • It

    ★½

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★½

  • Zama

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Thelma

    ★★½