Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Edit this entry  
09
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Edit this entry  
04
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Minutemen

Minutemen

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Please Vote for Me

Please Vote for Me

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★
Edit this entry  
05
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★½
Edit this entry  
02
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Duplex

Duplex

2003
×
★★
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry