christine has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
The Color of Friendship

The Color of Friendship

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Newness

Newness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry