• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Wine Country

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★½