whitney has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry