Ryan has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry