RSS feed for oyaaaaa

oyaaaaa has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Manhunt: Unabomber

Manhunt: Unabomber

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cry

The Cry

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry