• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Happiness

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Linkin Park & Friends - LIVE From The Hollywood Bowl 2017

  • Justice League

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

  • November Criminals

  • I Kill Giants

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • The Dark Tower

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Song of Sway Lake

    ★★★

  • And Then I Go

    ★★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • The Book of Henry

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • The Circle

    ★★★

  • I Am Heath Ledger

  • Dear Basketball

  • My Friend Dahmer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The House of Tomorrow

    ★★★★

  • 1 Mile To You

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Shack

  • Logan

    ★★★★★

  • All Summers End

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • The Space Between Us

  • The Vanishing of Sidney Hall

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Almost Friends

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Sing

  • I Am Not Your Negro

  • Lion

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

  • Wakefield

  • Sully

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Piper