• The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Source Code

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Rain Man

    ★★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★

  • Mary and Max

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Psycho

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½