Sort by

angel has logged 46 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry