• Don't Look Up

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Spree

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Denmark

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Instant Family

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • Ray & Liz

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • It

    ½

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Super Dark Times

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Deadly Detention

    ½

  • Get Out

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Deadpool

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★