Sort by

grid has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Are We Done Yet?

Are We Done Yet?

2007
×
★½
Edit this entry  
29
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
24
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Horse Opera

Phantom of the Horse Opera

1961
×
Edit this entry  
22
Melted

Melted

2020
×
Edit this entry  
22
Mi Abuelita

Mi Abuelita

2020
×
Edit this entry  
20
Dad Wanted

Dad Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
Edit this entry  
18
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Eyelids

Blue Eyelids

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Buy Me a Gun

Buy Me a Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body Patterns

Body Patterns

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Good Doctor

The Good Doctor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Status Update

Status Update

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry