• The Batman

  • Eternals

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Creation Stories

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • GODSPEED

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Stranger In The Street

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Panda Bear It

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Spring Blossom

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½