Craig has logged 413 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry