Craig has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Redemption of a Rogue

Redemption of a Rogue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Three Bewildered People in the Night

Three Bewildered People in the Night

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Panda Bear It

Panda Bear It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry