• Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

  • The Harder They Fall

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

  • Halston

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★