• Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

  • The French Dispatch

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Cats

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Polar

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 2.0

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Happy Death Day

  • Molly's Game

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Ingrid Goes West

  • La La Land

  • Shin Godzilla

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Big Short

  • The Martian

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

  • Interstellar

  • Nightcrawler

  • Tokyo Tribe

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Ping Pong the Animation

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Great Gatsby

  • Pain & Gain

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★½

  • Attack the Block

  • Scream 4

  • Robot

    ★★★½

  • Inception

  • The Tatami Galaxy

    ★★★★★

  • Kick-Ass

  • Avatar