• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Come to Daddy

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Harpoon

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Oath

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★★

  • The Hate U Give

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Nancy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching