emma has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry