• The Prom

  • Tenet

  • The Nowhere Inn

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Last Summer

    ½

  • Five Feet Apart

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★½

  • The Happytime Murders

    ½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

  • Rocketmen

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Dave Made a Maze

    ★★★★★

  • The Bye Bye Man

  • Catfight

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★½

  • Tickled

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Jupiter Ascending

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Gone Girl

  • The Maze Runner

    ★★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • Junk

    ★★

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★★★

  • George Harrison: Living in the Material World

    ★★★★★

  • Much Ado About Nothing

    ★★★★★

  • Hanna

    ★★★★★

  • Gnomeo & Juliet

    ★★★★★

  • Birdemic: Shock and Terror

    ★★★★★

  • Valentine's Day

    ★★

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Suck

  • I Love You Phillip Morris

    ★★★★★

  • Nim's Island

  • My Effortless Brilliance

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Cars

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Blade II

    ★★½

  • The Rutles 2: Can't Buy Me Lunch

    ★★

  • Amélie

    ★★★★½

  • Murder City Devils: The End: Final Show Halloween 2001

    ★★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★★

  • Daydream Believers: The Monkees Story

  • Man on the Moon

    ★★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★★

  • Fight Club

  • Wild Zero

    ★★★★★

  • Blast from the Past

    ★★★½