Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ivanhoe

Ivanhoe

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Emil in Lonneberga

Emil in Lonneberga

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ronia, The Robber's Daughter

Ronia, The Robber's Daughter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bob Hund - en film av Dan Sandqvist och Martin Kann

Bob Hund - en film av Dan Sandqvist och Martin Kann

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suck

Suck

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Tickled

Tickled

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Hey, Hey We're The Monkees

Hey, Hey We're The Monkees

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daydream Believers: The Monkees Story

Daydream Believers: The Monkees Story

2000
×
Read the review Edit this entry