Sort by

Wiccaburr has logged 103 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Night

In the Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pieces of Me

Pieces of Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Habit

Habit

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
HauntedWeen

HauntedWeen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightfall

Nightfall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mephisto Waltz

The Mephisto Waltz

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf

Wolf

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Fanboy

13 Fanboy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Box

The Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellbound

Hellbound

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Damned

Children of the Damned

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Relic

The Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dante Falls

Dante Falls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neon Dead

The Neon Dead

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Death Drop Gorgeous

Death Drop Gorgeous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Count Dracula

Count Dracula

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rizzle

The Rizzle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry