Sort by

Wiccaburr has logged 1,055 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pennywise: The Story of IT

Pennywise: The Story of IT

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Standing Woman

Standing Woman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guest

Guest

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fright-Muzzles

Fright-Muzzles

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dance Macabre

Dance Macabre

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creature from Black Lake

Creature from Black Lake

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fever Lake

Fever Lake

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Damned Thing

The Damned Thing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terror

Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster Dog

Monster Dog

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Orphan

The Orphan

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Scorpion

The Black Scorpion

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raven's Hollow

Raven's Hollow

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Impulse

Impulse

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep Hunters

Creep Hunters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let Her Go

Let Her Go

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiskey Mountain

Whiskey Mountain

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Monster

The Monster

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unholy Three

The Unholy Three

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Night of the Scarecrow 2: Straweyes

Dark Night of the Scarecrow 2: Straweyes

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bloodbath at the House of Death

Bloodbath at the House of Death

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lifechanger

Lifechanger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry