RSS feed for Nola
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry