Sort by

𝔈𝔱𝔥𝔞𝔫 has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Overboard

Overboard

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry