Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry