Sort by

Mary has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
One & Two

One & Two

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The School Nurse Files

The School Nurse Files

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry