Sort by

Will has logged 294 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Cold Wind To... Blow The House Down

A Cold Wind To... Blow The House Down

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Images of the World and the Inscription of War

Images of the World and the Inscription of War

1989
×
Edit this entry  
17
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
07
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Daisies

Daisies

1966
×
Edit this entry