Sort by

Will has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
17
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Edit this entry  
17
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
High Steel

High Steel

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
03
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry