Sort by

The Astral Flight Adapter has logged 640 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Christmas Carol Goes Wrong

A Christmas Carol Goes Wrong

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★
Edit this entry  
22
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Olivia

Olivia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
Edit this entry  
13
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daffy's Rhapsody

Daffy's Rhapsody

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Explorers

Explorers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In-Shadow: A Modern Odyssey

In-Shadow: A Modern Odyssey

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry