Sort by

byrne has logged 69 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transhood

Transhood

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry