Sort by
  • The Fury

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Oswald the Lucky Rabbit

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Free Puppies!

    ★★½

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★½

  • Purple Hearts

  • Remember This

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★½

  • Sing, Dance, Act: Kabuki featuring Toma Ikuta

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • 99 Moons

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Polar Bear

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • A Taste of Whale

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★

  • Hannah Ha Ha

    ★★★★

  • The Territory

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Adopting Audrey

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • Torn

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Simple As Water

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½