Sort by

ash has logged 187 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The L Word Mississippi: Hate the Sin

The L Word Mississippi: Hate the Sin

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Pure

Pure

2019
×
Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Secretary

Secretary

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Blackfish

Blackfish

2013
×
Edit this entry  
14
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Edit this entry  
01
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Vile

Vile

2011
×
★½
Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Edit this entry  
10
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Edit this entry  
21
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
Edit this entry  
16
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★
Edit this entry  
06
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Take Me

Take Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Edit this entry