Sort by

Wilfred has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry