Sort by

Wilfred has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry