Sort by

Will has logged 400 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nerve

Nerve

2016
×
½
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry