Sort by

Will has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dog Days

Dog Days

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry