Sort by

Will has logged 84 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Carter

John Carter

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Outcast

Outcast

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Noah

Noah

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Machine Gun Preacher

Machine Gun Preacher

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Beats

Silent Beats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers 2: Hero of the Federation

Starship Troopers 2: Hero of the Federation

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie

The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry