Will_Niemand has logged 175 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry